Odkrywamy Trójmiasto na nowo

Wakacje spędzane nad Bałtykiem najczęściej kojarzą się Polakom z trzeba rzeczami: bezmiarem morza, letnią opalenizną i tłumami turystów depczących po kocach i ręcznikach ułożonych na piasku. Nie zmienia to jednak faktu, że nad morze wyjeżdżamy często i chętnie, nierzadko rok rocznie odwiedzając te same miejsca i rok rocznie spędzając tydzień lub dwa na jednostajnym, niezmiennym wylegiwaniu się w promieniach słonecznych. Co jednak z osobami, które zamiast biernego odpoczynku wolą zakosztować nieco aktywności? Na takich turystów czekają między innymi wycieczki motorówkami, które zresztą wcale nie muszą być zwykłą wodną przejażdżką z miejsca na miejsce. Wręcz przeciwnie – jeśli skorzystacie Państwo z naszej oferty, gwarantujemy, że prócz samej atrakcji płynięcia motorówką przez morskie fale, otrzymacie również profesjonalną opowieść przewodnika o mijanych miejscach na lądzie (i w wodzie!), które zasługują na opowiedzenie swojej historii.

Atrakcja dla dużych i małychrejsy motorówkami Sopot

         Nasze usługi rejsowe cieszą się ogromnym zainteresowaniem z kilku różnych powodów: atrakcyjnej oferty i zróżnicowanych tras zwiedzania, korzystnych cen, możliwości połączenia wypoczynku z nauką. Ale podstawową zaletą, jakimi mogą się poszczycić rejsy motorówkami, jest fakt, że to atrakcja kierowana do każdego turysty przybywającego do Trójmiasta. Nie ma znaczenia, czy jesteś miłośnikiem morza i lubisz spędzać w wodzie długie godziny czy raczej wolisz bezpieczne i spokojne wypoczywanie na leżaku; nawet jeśli obawiasz się szybkości (nasze łodzie rozwijają dość spore prędkości), to adrenalina i świadomość przeżywania niezapomnianej przygody i tak zrobią swoje.

         Nie można zaprzeczyć, że water taxi to fantastyczna i dość niespotykana alternatywa na zwiedzanie Trójmiasta z poziomu morza. Podczas gdy roje turystów przemierzają Starówkę i cisną się na sopockim molo, dzięki motorówce możemy obejrzeć to wszystko z drugiej strony, a przy okazji wysłuchać opowieści o historycznych ciekawostkach dotyczących tych miast. Z naszych usług z powodzeniem skorzystać mogą osoby prywatne – pary, indywidualny klienci, rodziny z dziećmi – jak i firmy czy organizacje. Przejazd motorówką to bowiem doskonała okazja do integracji grupy i stanowi świetną ofertę imprez firmowych i integracyjnych, którymi również się zajmujemy.

rejs motorówką GdyniaObejrzyj, co niewidoczne

         Warto postawić sobie proste pytanie – czy taki rejs motorówką faktycznie się opłaca i nie lepiej wybrać na przykład popularnego „banana”, który ma w celę wliczoną również widowiskową przewrotkę kilkadziesiąt metrów od brzegu? Przede wszystkim trzeba pamiętać, że płynąc motorówką zyskujemy po pierwsze większy komfort – można sobie wygodnie usiąść – większą adrenalinę, bo rozwijamy duże prędkości, większe bezpieczeństwo, bo pływamy w kamizelkach a nasi pracownicy posiadają odpowiednie przeszkolenie medyczne i ratownicze. Dodatkowo dzięki rejsowi możemy się zatrzymać w dowolnym miejscu i poświęcić danej atrakcji nieco więcej czasu: przewodnik nie tylko opowie podstawowe informacje na przykład o stoczniach, które mija się w czasie podróży, również o miejscach mniej znanych, jak umowną granicę historycznego Wolnego Miasta Gdańsk, widoczną i dostrzegalną wyłącznie od strony morza.

         Jeśli decydujemy się na wynajem motorówek w celach turystycznych mamy do wyboru dwa podstawowe warianty trasy wodnej. Pierwszy z nich to podróż wzdłuż linii brzegowej Trójmiasta, podczas której oglądamy z morza miejsca typowe dla Gdyni, Gdańska i Sopotu, przepływamy obok sławnego mola, znanego już w całej Europie, mijamy obie stocznie, które w czasach PRL pracowały pełną parą, możemy również podziwiać wspaniałą panoramę Trójmiasta z perspektywy, której nie zapewni nam nawet widok z latarni morskiej. Druga trasa prowadzi dodatkowo aż do Półwyspu Helskiego, wzdłuż jego wybrzeża obok dawnych wojskowych terenów i Juraty, przez Jastarnię aż po sam Hel. W obu przypadkach gwarantujemy niesamowite przeżycia i emocje oraz niezapomniane wspomnienia – zupełnie inne od tych, które ma się po zwykłym rejsie statkiem wycieczkowym z Gdyni na Hel lub z powrotem.

[vc_button title=”Zobacz gdzie zorganizować rejs motorówką Sopot” target=”_self” color=”default” size=”size_large” href=”https://www.riby.pl”]

Dbamy o Wasze bezpieczeństwo

          W każdej morskiej wyprawie, każdej podróży – choćby i trwała kilkanaście lub kilkadziesiąt minut i odbywała się bardzo blisko brzegu – konieczne jest właściwie dbanie o bezpieczeństwo ich uczestników. Dlatego też przykładamy do niego olbrzymią wagę i wszystkie nasze rejsy motorówkami Gdańsk odbywają się wyłącznie przy zastosowaniu najwyższych środków bezpieczeństwa. Każdy z uczestników wycieczki posiada kamizelkę, którą bezwarunkowo musi nosić zapiętą przez cały rejs; przed odbiciem od brzegu przeprowadzane jest też krótkie szkolenie z zasad BHP obowiązujących na pokładzie. Celem wynajmu motorówek jest podziwianie Trójmiasta i Półwyspu Helskiego z nowej, zadziwiające perspektywy, dlatego staramy się, aby cała podróż przebiegała bez najmniejszych komplikacji. Nie chcemy, by drobne niedoskonałości czy przypadkowe wypadki wypadnięcia za burtę sprawiły, że cała przyjemność ze zwiedzania została zastąpiona nieprzyjemnym wspomnieniem takich incydentów.